Fotogalerie – zájezdy 2016

20.2.2016 – Pátý zájezd série lyžařských zájezdů DDM 2016 – karneval

Týden s týdnem se sešel a my jsme v sobotu 20.2. odjeli na pátý díl lyžařských zájezdů. Tentokráte nás čeká karneval a to vždy bývá velká zábava. I letos jsme připravili karnevalové odpoledne s losovačkou o ceny. Než, ale prezident Bedřichovky předal vládu na kopcem všem maskám tak jsme dopoledne cvičili a zaslouženě k obědu měli rajskou a těstoviny. Jediné co se nepovedlo byla havárie vleku, která bohužel nešla rychlle opravit. Štěstí, že to bylo již později odpoledne a nám to až tolik program nenarušilo.

Obědová klasika – už tradičně přebytečná masa skončila u Danečka, prý je ve vývinu už dlouho… to jsem zvědav jak se s Martinem poperou o zbylé řízky příští týden. Ale to ještě nevědí 🙂

Masky na kopci – připravili jsme celkem pět stanovišť s jednoduchými úkoly pro lyže a snowboardy a na nich jednotliví šerpové – boxer,indiánka,vlk, myslivec a VIP uklízečka. Dole pak šesté stanoviště, kde se kartičky kontrolovali a půlily pro závěrečnou losovačku.

Spěchám…. – potřebuju další kartičky, musím jich míst co nejvíc to bylo slyšet na kopci a výsledek úžasný celkem vyplněných okolo 250 kartiček plus každý jedna bonusová za nejezdící vlek.

VIP cena – jedna z prestižních cen tohoto roku byla fotka s VIP a naším maskotem měhnětem a kdo jí vyhrál hledejte na fotkách ….

Řada cen – v losovačce jsme rozdali řadu ce od mrňavých „Haribáckých“, čokoládových a trubičkových až po 3 stavebnice LEGO. Na koho se usmálo štěstí najdete na fotkách.

__________________________________________________________________

13.2.2016 – Čtvrtý zájezd série lyžařských zájezdů DDM 2016

Je po jarních prázdninách, je sobota 13.2. a my vyrazili na čtvrtou sérii našich zájezdů. Od rána bylo více komplikací než obvykle, ale den končil jako vždy bez problémů. Ale postupně: lapálie s busem, diplomatické jednání v rámci VIP, ježdění na upraveném kopci, malí kluci začátečníci poprvé na velkém vleku, oběd, odpolední jezdění, odjezd a příjezd do HK skoro na minutu přesně co VIP?

Šéf a boty – pokud jsem na prvním zájezdu nenaložil do autobusu lyže a boty, tak tentokrát to byly boty, ještě, že jsem to zjistil dříve než jsme odjeli a naložili je ještě v HK.

Každý rok to přijde – je druhý týden v únoru a stejně jako loni máme poruchu autobusu cestou na Bedřichovku, dojedeme za Dobruškua z autobusu vychází bílý kouř a pod námi kaluž horké vody. Praskla hadice chlazení a my stojíme a dále to nejede. Rozjíždí se známa akce „vyměň autobus, přeskláděj děti, lyže a batohy“ přesně v tomto pořadí. Po 30 minutách doráží linka z Deštné, přeskládáme děti, lyže, batohy a v 10:15 parkujeme u vleku na Bedřichovce. Začíná další fáze, autobus musí odjet zpět na linku do Deštné, kde má odjezd v 10:45, Všechny věci musí ven, vše přesouváme do roubenky na předem určené a rychle domluvené místo předem. Poděkování patří všem šerpům i ostatním kteří pomáhali. Náš původní autobus již opravený dorazil před obědem a odpoledne nás dovezl zpět do HK.

Největší děkovačka dne – na konci každého zájezdu je děkovačka jednotlivým šerpům a řidiči autobusu. Kdo měl tentokrát největší aplaus – nikdo ze šerpů, ale řidič autobusu.

Sněhová koule – malá Ema vytvořila velkou sněhovou kouli, tak velkou, že jí nemohla unést, ale vzdát se jí nechtěla, že jí musí donést nahoru. Transport zabezpečil Vašek jak je vidět na fotkách a malá Ema mohla pokračovat ve svém sněhovém díle.

Milovník velkých porcí – koho myslíte – ten kdo sní v Rakousku půl hrnce a celou omáčku, tak že na ostatní nezbude, resp.zbudou špagety. Ten kdo si vozí pravidelně 4 a více housek jako svačinu a tentokrát měl největší porci špaget ze všech – kdo by ještě netušil tak je to D—–k a ten zase netuší kdo patří k VIP. Tak příště pozor 🙂

Pohádka – Jak pokračovala pohádka O Šroubkovi a Vroubkovi? Na to si msíte počkat zase do soboty. Necháme oba slavit a radovat se na svých velikých svatbách.


23.1.2016 – Třetí zájezd série lyžařských zájezdů DDM 2016

Po celý týden mrzlo až praštilo, na Bedřichovce se zasněžovalo do poslední chvíle a také to na kopci bylo vidět. Několik uměle vytvořených boulí zpočátky působily nemilé překvapení, protože byly velmi nečekané a neviditelné. Ráno teplota -8°C se přes den stala přijatelnější, protože se oteplovalo, ale zase začal občas poletovat sníh. K obědu byla svíčková a knedlíky. Ceý den probíhal podle předem daného plánu, jen ten konec jsme neočekávali – technická závada na laně vleku cca v 14.30 hod.jej zastavila pro celý zbytek dne a bohužel i pro dny nejbližší, ale to už se nás nedotýká. Odpověď na otázku jak Daneček pořešil setkání s Monikou na to dostanete odpověď níže.

Co se také událo:

Zástup za Danečka – Daneček tento týden nejel a tak se jeho úlohy při obědě zhostil Martin, kterému dětičky nosily přebytečná masa od oběda. No nějaký se mu sešly, ale moc spokojený nebyl, děti baštily a baštily.

Otázka z minula „Kdo že to bude sedět tentokrát Danečkovi na klíně?“ Tu vyřešil sám Daneček, protože tuto sobotu vynechal, ale naše děti na jeho neúčast měly svůj vlastní názor. Tento týden se mohl potkat s Terezkou H. Tu na klíně ještě neměl. Tak třeba příště …

Než přijedeme k DDM – Při pravidelné děkovačce šerpům po každém zájezdu se najednou ozvalo „A co Daneček?“ a celoautobusové skandování Daneček, Slaneček. Tak proč toho nevyužít, obzvláště pokud jsem věděl, že by Daneček měl přijít k DDM až přijedeme. Sečvičili jsme jasné a krátke číslo a jen čekali až ho použijeme při příjezdu.

Daneček nepřišel – Michal kecal – Daneček se objevil a mě zachránil – nakonec všechno dobře dopadlo Daneček se objevil, oslavný aplaus celého autobusu si užil a tím odvrátil „sladkou dětskou pomstu“, která by ho určitě čekala příště, takhle ho bude čekat určitě něco jiného.

Pochvala malým lyžníkům – všichni si zaslouží velkou pochvalu jak jezdili občas v těžších ledovatých podmínkách, tým Moniky i Kuba s Terezkou H. Udělali pokroky.

Než se povedlo udělat první oblouky – Kuba společně s Terezkou H. Byli na baby vleku a cvičili obloučky, přenášení váhy, cílem bylo projet dráhu utvořenou z barevných kuželek. To se nakonec podařilo, ale ještě předtím Kuba zamířil rovnou k silnici, nezastavila ho ani sněhová bariéra, až písek na okraji silnice. Nějak se to nápadně podobá výkonům jeho bráchy před několika lety. Do Matěje má ale ještě co dohánět, ten má zářezů ještě mnohem více.

Než jsme se rozjeli domů – děti už byly s rodiči na cestě domů, autobus na cestě do garáže a před DDM dochází k setkání Danečka s Monikou a dalších v tuto chvíli nepodstatných postav. Jestliže před týdnem padla otázka jak Daneček pořeší setkání s Monikou tento týden, že pojede o den dříve z lyžáku, dojemná smska jak se mu stýská a nemá jej kdo utěšit bylo jasné, že Danečka uvídíme i tento týden. Jen jsme nevěděli kdy se objeví. Témata rozhovoru byla veselá, průpovídek mnoho a jako šéf celého cirkusu jsem nepřipustil žádnou odpověď typu „nejde, nemůžu“ apod. Takže Danečku v úterý 2.2. a čtvrtek 4.2. vyrážíš na Bedřichovku. Na Moniku se můžeš těšit zase na 4 sérii v polovině února a třeba ti bude sedět zase na klíně.


16.1.2016 – Druhý zájezd série lyžařských zájezdů DDM 2016

Přes týden padal na Bedřichovce a tak byly ideální podmínky. Kopec byl připraven od vrchu a také jsme toho využili. Teplota okolo -5°C byla optimální, bezvětří jen občas nějaké ty sněhové vločky padaly. Harmonogram byl stejný jako předešlý týden, tedy 11.30 hod. oběd – rýže, omáčka, maso a nudlová polívka. Jsme velmi rádi, že opět po několika letech se na kopec u Bedřichovky a se stejným elánem k dětem se vrátila Monika Čírtková a moc děkujeme. Její tým malých lyžníků byl úžasný a jezdil už tento druhý den od 6 sloupu. SUPER. Moniku si užijete i v ostatních zájezdech.

A co se také stalo:

Návrat Moniky – Daneček se dočkal, přes více než rok čekal na okamžik až opět Monika s námi pojede na hory. Už v dubnu na závěrečné schůzce se mu splnil jeho sen, když Monika dorazila, byť jen jako člověk spojený s několika lety v 20 leté historii našeho „velkého“ cirkusu. Co se dělo týden před tímto zájezdem a jak Daneček skákal radostí , když se dozvěděl, že Monika pojede a následně jak trpěl,když přišla informace, že ne a zase euforie, když ano.  A to ještě není všechno pro příští týden, to jsem Danečku zvědav jak to pořešíš…., ale je mi jasné, že pro setkání s Monikou uděláš možné i nemožné.

Napadl sníh a autobusy kloužou, hrabou, prostě zapadají do závějí v kopci z Deštné na Šerlich. Vypadalo to jako za starých časů. Před námi se v nejkritičtější zatáčce potkaly linka ze Šerlichu a před námi jedoucí bus skiklubu z Dobrušky, kteří jezdí na Šerlich. Za nimi my. Bohužel autobusy se nevyhnuly a zůstaly stát a za nimi i my. Ukázalo se, že naše akceschopnost je veliká, protože jsme věděli kde hledat štěrk v zatáčce, rychle sehnat lopatu i kbelík a nejdříve pomoci „Dobrušákům“ a pak i sami sobě. Všichni jsme si oddechli když jsme doběhli náš rozjíždějící se autobus a naskákali dovnitř. Velký dík patří Martinovi, Danečkovi a tím třetím jsem byl já. Poděkování patří i panu řidiči, který vše s klidem zvládl a zasloužil si potllesk všech.

Daneček a oběd – tentokrát Daneček zahlásil, kdo nesní maso tak k němu. Opět několik kousků navíc získal.

A kdo to bude přístě? Uvídíme kdo bude sedět Danečkovi na klíně příští sobotu, minule Veronika, nyní Monika a kdo to bude příště? Danečku to je kouzlo chybějících sedaček.

Stejná váhová kategorie – Kuba s námi jel poprvé a hned nezapřel své rodinné předchůdce. Před několika lety a poměrně dlouhou dobu s námi jezdil brácha Matěj. První kroky na lyžích ho učila Eva a když se ho snažila už poněkolikáté zvednout padla otázka:“Kubo kolik vážíš?“ Kuba dal jasnou odpověď 50 kg a Eva jen dodala „tak to máš stejně jako já….  „. Věkový rozdíl počítat nebudeme.

Šikulky – tým nejmenších lyžařů jezdil s Monikou do 6 sloupu a bylo vidět, že si to užívají a šlo jim to moc dobře. Pochvalu jsem dostal i já, když Monika prohlásila, že je vidět že jsem je něco minule naučil. To potěší. Zaslouženě si nejmenší zasloužili po obědě lízátko od svého šerpy Moniky.

Zážitků bylo pochopitelně více a určitě děti doma sami vyprávěly.


9.1.2016 – První zájezd série lyžařských zájezdů DDM 2016

Ráno jsme se všichni sešli a po úvodních informacích odjeli do hor. Skiareál Bedřichovka měl pro nás připravenu dětskou sjezdovku tzv. BABY vlek pro nejmenší a začátečníky, pak také velký vlek kde se jezdilo cca k 5. sloupu což pro začátek postačovalo, abychom mohli začít jezdit. Jednotliví šerpové si rozdělili své ovečky a cvičili jednotlivé cviky, Vašek tým lyžařů 1, Martin – tým lyžařů 2, Michal a Petra – tým lyžařů začátečníků, Veronika a Dan – tým snowboard začátečníci i již zdatnější jezdci. Po obědě – sekaná a brambory – a malému odpočinku v klubovně s ohlédnutím za minulým rokem kde jsme slavili 20 let jsme odpoledne opět vyrazili na kopec a pokračovali v jezdění.

A co se také stalo:

Jak si šéf zapomněl naložit lyže – i to je možné a za velikého smíchu při tomto zjištění cestou na hory když jsme projížděli okolo Dobrušky. Ale šéf je od toho, aby vše vyřešil a také vyřešil prakticky nikdo nepoznal, že nestojím na svých lyžích a i ostatní technické problémy s lyžema jiných či snowboardem jsme zvládli (otočení vázaní na snowboardu, mazání se lepivých lyží, či nahřívání prochladlých bot, aby se daly nazout). Právě v těchto situacích je k nezaplacení zázemí ve skiareálu. Za to patří již po mnoho let velký dík pane prezidente.

Zase po roce v příkopě – to nebylo ono, kdyby někoho nezlákal příkop vedle silnice a nechtěl se tam podívat. Tohle lákadlo funguje už mnoho let, v minulosti si jej několikrát vyzkoušeli tací jako Daneček, Pepíno, Tobiáš a jiní. I letos už tam byli favorité a už letos si vysloužili odběr permanentky na vlek. Jestli nakonec stačila domluva a amnestie jízdenek pro hříšníky uvidíme příště.

Kdo nesní sekanou tak mě – již klasická hláška kdy si Daneček předem zamlouvá přebytečné nesnědené kusy masa v tomto případě sekané. Uvidíme jestli se dočkáme i letos souboje s knedlíky či rekordu v pojídání kuřecích řízků.

 

 

INFORMACE

Zájezdy na hory 2021 – skiareál BEDŘICHOVKA

Těší se na vás tým šerpů.
INFO: tel. 603799295, 736519864

SKIAREÁL BEDŘICHOVKA on-line

 

FOTOGALERIE 2020

 

Fotogalerie z 4.1.2020

Fotogalerie z 11.1.2020

Fotogalerie z 18.1.2020

Fotogalerie z 25.1.2020

Fotogalerie z 8.2.2020 + Párty za světel

Fotogalerie z 22.2.2020 

ZAJEZDY NA HORY 25 let – 1995-2020

CESTOVNI AGENTURA

INFO: tel. 603799295, 736519864

PRIHLASENI UZIVATELE